Maszyny ogrodnicze – rodzaje i odmiany akcesoriów.

Rolnictwo, ogrodnictwo, to dziedziny ściśle związane z roślinnością, jak również pielęgnowaniem ich i dbaniem o ich rozwój. Ogrom pracy oraz stosowanie nowoczesnych metod wymaga od rolników czy pasjonatów używania specjalnych i innowacyjnych maszyn. Jakie maszyny ogrodnicze ówcześnie stosowane są podczas prac? Do czego one służą?

Maszyny ogrodnicze – rodzaje.

Zapotrzebowanie na maszyny ogrodnicze zależne jest od potrzeb ogrodnika, jak również rodzaju, wielkości i aranżacji działki. Rodzaj upraw oraz zasadzonych odmian warunkuje używanie odpowiednich narzędzi i specjalistycznych przyrządów. Do najczęściej spotykanych narzędzi ogrodniczych należy zaliczyć:

  • kosiarkę 
  • glebogryzarkę
  • wertykulator
  • maszynę do cięcia i rozdrabniania drewna
  • traktorki
  • nożyce do żywopłotu
  • sekatory
  • inne

Maszyny ogrodnicze to narzędzia manualne  i elektryczne, które znacznie ułatwią prace w ogrodzie. Dzięki nim możliwe jest odpowiednie d banie i pielęgnacja roślin, jak również ścinanie jej czy nadanie wymarzonego wizerunku działce. 

Kosiarki.

Kosiarki to jedne z podstawowych narzędzi ogrodniczych. Ich ogromny wybór umożliwia dobranie odpowiedniej do wielkości i rodzaju ogrodu. Obecnie istnieją kosiarki ręczne, elektryczne i spalinowe. Zadaniem wszystkich jest ścinanie rosnącej trawy oraz wyrównywanie jej powierzchni. 

Glebogryzarki i wertykulatory.

Maszyna do spulchniania ziemi. Narzędzie, dzięki któremu możliwe jest wydzielenie i przygotowanie odpowiedniego miejsca pod uprawę. Druga co do ważności maszyna ogrodnicza – zaraz po kosiarce.

Wertykulatory to urządzenia do napowietrzania trawnika. Działanie to znacznie ułatwi wchłanianie wody.

Narzędzia ręczne – mechaniczne.

Każdy ogrodnik w swoim zestawie narzędzi posiada również niewielkie, podręczne produkty, które na co dzień ułatwia prace na działce. Wśród mechanicznych akcesoriów znajdują się sekatory – do obcinania gałęzi i wyrównywania krzewów, nożyce do żywopłotów, łopatki, grabki, itp.

Dodaj komentarz